Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > Pościg za złodziejem i strzelanina, a wszystko zaczęło się w Żyrardowie
Policja

Pościg za złodziejem i strzelanina, a wszystko zaczęło się w Żyrardowie

Do zdarzeń jak z filmu akcji doszło minionej nocy, na terenie naszego miasta, a później w powiatach grodziskim, pruszkowskim i piaseczyńskim. Złodziej samochodowy uciekając przed policją taranował auta próbujące go zatrzymać.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Wszystko rozpoczęło się w Żyrardowie, w sobotnią noc (4 listopada 2017), kiedy policjanci z żyrardowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży samochodu dostawczego marki Volkswagen. Informacja o zdarzeniu i numery rejestracyjne skradzionego samochodu trafiły do wszystkich policjantów w regionie.

Tuż po północy samochód zauważony został na terenie Grodziska Mazowieckiego. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji policjanci chcieli zatrzymać jadący pojazd, jednak kierowca nie reagował na sygnały funkcjonariuszy. Rozpoczął się pościg za złodziejem. Do akcji włączały się kolejne radiowozy, a policjanci tworzyli blokady na drogach. Złodziej jednak ani myślał się zatrzymać. Podczas ucieczki taranował policyjne samochody i jechał dalej.

Przy kolejnej blokadzie, która miała miejsce w Nadarzynie policjanci sięgnęli po broń, oddając w kierunku pędzącego samochodu kilkanaście strzałów. Złodziej przejechał jeszcze kilkaset metrów po czym uderzył czołowo w drzewo. Został odwieziony do szpitala gdzie zmarł. W wyniku akcji do szpitala trafiło również czterech funkcjonariuszy, dwóch z nich zostało już zwolnionych do domów.

Obecnie nie wiadomo, czy przyczyną śmierci złodzieja były strzały policjantów, sprawę bada prokuratura. Złodziej był znany policji już wcześniej. Dokonywał kradzieży samochodów na terenie Żyrardowa i Grodziska Mazowieckiego. Notowany był również za rozboje.
Najnowsze informacje:
IV edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest
Piątek, 28.09.2018
Już od dzisiaj, na terenie postindustrialnych hal dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie, mieszkańcy miasta i wszyscy uczestnicy wydarzenia mają okazję degustować kilkadziesiąt smaków browarów rzemieślniczych i regionalnych, jak również dań serwowanych przez najlepsze Food Trucki z całej Polski! ... czytaj dalej
CBA - zatrzymanie prezydenta Żyrardowa
Piątek, 13.07.2018
Jak podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne na swoim Twitterowym profilu, dokonano zatrzymania prezydenta Żyrardowa oraz biznesmenów. Powodem są ustawienia przetargów sprzedaży nieruchomości w Rewalu, gdzie znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy należący do gminy Żyrardów. Śledztwo jest wielowątkowe. Dokonywane są przeszukania kilkunastu miejsc.... czytaj dalej
Policja
Czwartek, 12.07.2018
Kilka dni temu, dyżurny żyrardowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o awanturze na ul. Waryńskiego. W jej efekcie jeden mężczyzna trafił do szpitala, a drugi do aresztu. 42-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie