Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > Pościg za złodziejem i strzelanina, a wszystko zaczęło się w Żyrardowie
Policja

Pościg za złodziejem i strzelanina, a wszystko zaczęło się w Żyrardowie

Do zdarzeń jak z filmu akcji doszło minionej nocy, na terenie naszego miasta, a później w powiatach grodziskim, pruszkowskim i piaseczyńskim. Złodziej samochodowy uciekając przed policją taranował auta próbujące go zatrzymać.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Wszystko rozpoczęło się w Żyrardowie, w sobotnią noc (4 listopada 2017), kiedy policjanci z żyrardowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży samochodu dostawczego marki Volkswagen. Informacja o zdarzeniu i numery rejestracyjne skradzionego samochodu trafiły do wszystkich policjantów w regionie.

Tuż po północy samochód zauważony został na terenie Grodziska Mazowieckiego. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji policjanci chcieli zatrzymać jadący pojazd, jednak kierowca nie reagował na sygnały funkcjonariuszy. Rozpoczął się pościg za złodziejem. Do akcji włączały się kolejne radiowozy, a policjanci tworzyli blokady na drogach. Złodziej jednak ani myślał się zatrzymać. Podczas ucieczki taranował policyjne samochody i jechał dalej.

Przy kolejnej blokadzie, która miała miejsce w Nadarzynie policjanci sięgnęli po broń, oddając w kierunku pędzącego samochodu kilkanaście strzałów. Złodziej przejechał jeszcze kilkaset metrów po czym uderzył czołowo w drzewo. Został odwieziony do szpitala gdzie zmarł. W wyniku akcji do szpitala trafiło również czterech funkcjonariuszy, dwóch z nich zostało już zwolnionych do domów.

Obecnie nie wiadomo, czy przyczyną śmierci złodzieja były strzały policjantów, sprawę bada prokuratura. Złodziej był znany policji już wcześniej. Dokonywał kradzieży samochodów na terenie Żyrardowa i Grodziska Mazowieckiego. Notowany był również za rozboje.
Najnowsze informacje:
Kabaret Smile
Czwartek, 22.02.2018
Serdecznie zapraszamy na występ kabaretu SMILE, który odbędzie się 22 marca 2018 roku o godzinie 20:30 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Żyrardowie (Plac Jana Pawła II nr 3, 96-300 Żyrardów).... czytaj dalej
Zatrzymany mężczyzna
Wtorek, 20.02.2018
W niedzielę, 11 lutego, policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który włamał się do domku letniskowego na terenie Żyrardowa. 35-letni żyrardowianin usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.... czytaj dalej
Warsztat samochodowy
Poniedziałek, 19.02.2018
Skradzione samochody, laweta, przyczepa, elektronarzędzia to część rzeczy odzyskanych przez żyrardowskich policjantów. W jednej z miejscowości na terenie gminy Mszczonów, kryminalni z Żyrardowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który usłyszał kilkadziesiąt zarzutów z art. 278 i 279 kk. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności, a najbliższe 3 miesiące, decyzją sądu, spędzi w areszcie.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie