Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > Pościg za złodziejem i strzelanina, a wszystko zaczęło się w Żyrardowie
Policja

Pościg za złodziejem i strzelanina, a wszystko zaczęło się w Żyrardowie

Do zdarzeń jak z filmu akcji doszło minionej nocy, na terenie naszego miasta, a później w powiatach grodziskim, pruszkowskim i piaseczyńskim. Złodziej samochodowy uciekając przed policją taranował auta próbujące go zatrzymać.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Wszystko rozpoczęło się w Żyrardowie, w sobotnią noc (4 listopada 2017), kiedy policjanci z żyrardowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży samochodu dostawczego marki Volkswagen. Informacja o zdarzeniu i numery rejestracyjne skradzionego samochodu trafiły do wszystkich policjantów w regionie.

Tuż po północy samochód zauważony został na terenie Grodziska Mazowieckiego. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji policjanci chcieli zatrzymać jadący pojazd, jednak kierowca nie reagował na sygnały funkcjonariuszy. Rozpoczął się pościg za złodziejem. Do akcji włączały się kolejne radiowozy, a policjanci tworzyli blokady na drogach. Złodziej jednak ani myślał się zatrzymać. Podczas ucieczki taranował policyjne samochody i jechał dalej.

Przy kolejnej blokadzie, która miała miejsce w Nadarzynie policjanci sięgnęli po broń, oddając w kierunku pędzącego samochodu kilkanaście strzałów. Złodziej przejechał jeszcze kilkaset metrów po czym uderzył czołowo w drzewo. Został odwieziony do szpitala gdzie zmarł. W wyniku akcji do szpitala trafiło również czterech funkcjonariuszy, dwóch z nich zostało już zwolnionych do domów.

Obecnie nie wiadomo, czy przyczyną śmierci złodzieja były strzały policjantów, sprawę bada prokuratura. Złodziej był znany policji już wcześniej. Dokonywał kradzieży samochodów na terenie Żyrardowa i Grodziska Mazowieckiego. Notowany był również za rozboje.
Najnowsze informacje:
13 Wieczór Żartu Żyrardów - Joanna Trzepiecińska
Wtorek, 21.11.2017
Zapraszamy na 13 Wieczór Żartu w Żyrardowie, pod Patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa. Tym razem Gwiazda Wieczoru - Joanna Trzepiecińska, w recitalu piosenek z Kabaretu Starszych Panów i Agnieszki Osieckiej, wystąpi z towarzyszeniem znakomitego pianisty Bogdana Hołowni. Artystka nie ukrywa, że emocjonalnie związana jest z Żyrardowem, mieszkała tu 6 lat.... czytaj dalej
Escape room w Muzeum Lniarstwa!
Poniedziałek, 20.11.2017
Już niedługo w Muzeum Lniarstwa zostanie otwarty pierwszy w Żyrardowie escape room, czyli interaktywny pokój zagadek. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie łamigłówek zręcznościowych i logicznych, często wymagających współpracy, które pozwolą uciec z pokoju na czas. W atmosferze tajemnicy gracze będą w ten sposób poznawać w angażujący sposób historię i dziedzictwo poprzemysłowe Żyrardowa, czyli XIX-wieczną osadę fabryczną.... czytaj dalej
Suntago Wodny Świat - budowa
Czwartek, 16.11.2017
Wręcza, 5 kilometrów od Żyrardowa. To tu, w samym sercu Polski, powstaje Suntago Wodny Świat. Z okazji półrocza na budowie największego zadaszonego parku wodnego w Europie, powstał film, pokazujący kulisy tego gigantycznego przedsięwzięcia.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie