Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > Pościg za złodziejem i strzelanina, a wszystko zaczęło się w Żyrardowie
Policja

Pościg za złodziejem i strzelanina, a wszystko zaczęło się w Żyrardowie

Do zdarzeń jak z filmu akcji doszło minionej nocy, na terenie naszego miasta, a później w powiatach grodziskim, pruszkowskim i piaseczyńskim. Złodziej samochodowy uciekając przed policją taranował auta próbujące go zatrzymać.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Wszystko rozpoczęło się w Żyrardowie, w sobotnią noc (4 listopada 2017), kiedy policjanci z żyrardowskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży samochodu dostawczego marki Volkswagen. Informacja o zdarzeniu i numery rejestracyjne skradzionego samochodu trafiły do wszystkich policjantów w regionie.

Tuż po północy samochód zauważony został na terenie Grodziska Mazowieckiego. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji policjanci chcieli zatrzymać jadący pojazd, jednak kierowca nie reagował na sygnały funkcjonariuszy. Rozpoczął się pościg za złodziejem. Do akcji włączały się kolejne radiowozy, a policjanci tworzyli blokady na drogach. Złodziej jednak ani myślał się zatrzymać. Podczas ucieczki taranował policyjne samochody i jechał dalej.

Przy kolejnej blokadzie, która miała miejsce w Nadarzynie policjanci sięgnęli po broń, oddając w kierunku pędzącego samochodu kilkanaście strzałów. Złodziej przejechał jeszcze kilkaset metrów po czym uderzył czołowo w drzewo. Został odwieziony do szpitala gdzie zmarł. W wyniku akcji do szpitala trafiło również czterech funkcjonariuszy, dwóch z nich zostało już zwolnionych do domów.

Obecnie nie wiadomo, czy przyczyną śmierci złodzieja były strzały policjantów, sprawę bada prokuratura. Złodziej był znany policji już wcześniej. Dokonywał kradzieży samochodów na terenie Żyrardowa i Grodziska Mazowieckiego. Notowany był również za rozboje.
Najnowsze informacje:
Śmieci w żyrardowskim lesie
Wtorek, 19.06.2018
"...nie ma zasadniczej różnicy między papierem rzuconym na podłogę w operze, na dywan we własnym M-4 czy na ściółkę w lesie. Dobrze wychowany, wrażliwy człowiek nie zrobi tego – nawet jeśli nie ma pojęcia o funkcjonowaniu ekosystemu..."... czytaj dalej
Park of Poland. Suntago Wodny Świat
Czwartek, 10.05.2018
5 maja 2017 roku – to właśnie tego dnia we Wręczy pod Żyrardowem ruszyła budowa I etapu Park of Poland. Po 12 miesiącach możemy już mówić o wielu zamkniętych etapach prac. Widać to zresztą gołym okiem, ponieważ coraz wyraźniej zarysowuje się kształt parku wodnego Suntago Wodny Świat, który pierwszych gości powita już w 2019 roku.... czytaj dalej
III Festiwal Tańca w Żyrardowie
Niedziela, 06.05.2018
W zeszłą sobotę, 28 kwietnia, w hali sportowej przy ul. Bohaterów Warszawy 4, w Żyrardowie, odbył się III Festiwal Tańca zorganizowany przez Studio Tańca Carmen, a jednocześnie V Turniej Tańca Towarzyskiego dla Dzieci. W konkursie brały udział dzieci i młodzież w kilku kategoriach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie