Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > Festiwal bursztynowych trunków po raz czwarty w Żyrardowie!
IV edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest

Festiwal bursztynowych trunków po raz czwarty w Żyrardowie!

Już od dzisiaj, na terenie postindustrialnych hal dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie, mieszkańcy miasta i wszyscy uczestnicy wydarzenia mają okazję degustować kilkadziesiąt smaków browarów rzemieślniczych i regionalnych, jak również dań serwowanych przez najlepsze Food Trucki z całej Polski!
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
IV edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest rozpoczęła się dzisiaj, 28 września, a zakończy w sobotę, 29 września 2018 r. w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Wrześniowy weekend obfitować będzie nie tylko w bursztynowe trunki i pyszne jedzenie, ale również w muzyczne uniesienia za sprawą zaproszonych zespołów.

Chmiel Fest to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez kulturalnych na terenie Żyrardowa. Jest doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą i barwną historią piwa, ale przede wszystkim alternatywą dla tych, którzy nie lubią spędzać weekendu w zaciszu domowym.
Na uczestników czekać będą dwa dni niesamowitych atrakcji, a wszystko to w klimatycznych halach Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele browarów regionalnych, rzemieślniczych i koncernowych m.in.: Beer Bros, Spirifer, Koreb, Dukla, Rzeka Piwa, Profesja i inni.

Koneserzy dobrych trunków będą mieli również możliwość skorzystania ze strefy gastronomicznej,
w której nie zabraknie wyrobów regionalnych, potraw grillowanych, jak i przedstawicieli najlepszych Food Trucków w Polsce!

Na festiwalowej scenie zaprezentują się znani artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Wśród nich: gitarzysta i akordeonista – Witek Muzyk Ulicy (28.09), energetyczna sekcja dęta czyli Bum Bum Orkestar (28.09), Milczennik – warszawski kwintet łączący folk z miejską melancholią (29.09), białoruski zespół folkowy Dzieciuki (29.09), a także bomba muzyczna czyli Cyrk Deriglasoff (29.09).

Organizatorzy zadbali również o szereg dodatkowych atrakcji zarówno dla wystawców, jak
i odwiedzających. Jednym z punktów programu będzie zwiedzanie lokalnego browaru Beer Bros
(28-29.09). Bloger Michał Sułkowski opowie zaś kilka słów na temat browarów biorących udział
w wydarzeniu (28.09). Sobotnie popołudnie rozpocznie się od pokazu warzenia piwa (Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych). Nie zabraknie także konkursów z nagrodami. Tradycją stał się wybór Najlepszego Browaru Chmiel Fest, który zostanie zorganizowany już po raz trzeci. Każdy uczestnik imprezy będzie miał możliwość skosztować, ocenić i zagłosować na wybrany trunek, a spośród głosujących zostaną rozlosowane nagrody. Podczas trwania dwudniowej imprezy, na odwiedzających czekać będzie również specjalnie przygotowana strefa wypoczynkowa.

Wstęp na teren Festiwalu będzie płatny: 5 zł (do godz. 20:00) oraz 10 zł (po godz. 20:00). Udział
w koncertach nie będzie oddzielnie biletowany. Link do  wydarzenia: www.facebook.com/events/1875248709231514/

Na przestrzeni trzech lat wydarzenie odwiedziło łącznie kilka tysięcy osób, które miały możliwość skosztować piwnych wyrobów kilkudziesięciu browarów rzemieślniczych i regionalnych, a także lokalnych podmiotów gastronomicznych. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in. uczestnicy znanych programów telewizyjnych - Rootzmans, Megitza Trio, Joryj Kłoc oraz zespoły NeoKlez, Dikanda, Laboratorium Pieśni, Witek Muzyk Ulicy i Czesław Mozil z Muzykami.

Organizatorem IV edycji Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest 2018 jest Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Żyrardowa, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, Skierniewickie Bractwo Piwne, portale o tematyce piwnej oraz lokalne media.

IV edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest
Najnowsze informacje:
CBA - zatrzymanie prezydenta Żyrardowa
Piątek, 13.07.2018
Jak podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne na swoim Twitterowym profilu, dokonano zatrzymania prezydenta Żyrardowa oraz biznesmenów. Powodem są ustawienia przetargów sprzedaży nieruchomości w Rewalu, gdzie znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy należący do gminy Żyrardów. Śledztwo jest wielowątkowe. Dokonywane są przeszukania kilkunastu miejsc.... czytaj dalej
Policja
Czwartek, 12.07.2018
Kilka dni temu, dyżurny żyrardowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o awanturze na ul. Waryńskiego. W jej efekcie jeden mężczyzna trafił do szpitala, a drugi do aresztu. 42-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.... czytaj dalej
Zmodernizowany Zalew Żyrardowski
Piątek, 06.07.2018
Już jutro, w sobotę, 7 lipca, nastąpi wielkie otwarcie plaży Zalewu Żyrardowskiego po przeprowadzonej modernizacji! Strzeżone kąpielisko, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, piaszczyste boiska, taras nad wodą, wypożyczalnia sprzętu wodnego. To wszystko czeka na mieszkańców.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie