Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > Festiwal bursztynowych trunków po raz czwarty w Żyrardowie!
IV edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest

Festiwal bursztynowych trunków po raz czwarty w Żyrardowie!

Już od dzisiaj, na terenie postindustrialnych hal dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie, mieszkańcy miasta i wszyscy uczestnicy wydarzenia mają okazję degustować kilkadziesiąt smaków browarów rzemieślniczych i regionalnych, jak również dań serwowanych przez najlepsze Food Trucki z całej Polski!
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
IV edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest rozpoczęła się dzisiaj, 28 września, a zakończy w sobotę, 29 września 2018 r. w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Wrześniowy weekend obfitować będzie nie tylko w bursztynowe trunki i pyszne jedzenie, ale również w muzyczne uniesienia za sprawą zaproszonych zespołów.

Chmiel Fest to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez kulturalnych na terenie Żyrardowa. Jest doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą i barwną historią piwa, ale przede wszystkim alternatywą dla tych, którzy nie lubią spędzać weekendu w zaciszu domowym.
Na uczestników czekać będą dwa dni niesamowitych atrakcji, a wszystko to w klimatycznych halach Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele browarów regionalnych, rzemieślniczych i koncernowych m.in.: Beer Bros, Spirifer, Koreb, Dukla, Rzeka Piwa, Profesja i inni.

Koneserzy dobrych trunków będą mieli również możliwość skorzystania ze strefy gastronomicznej,
w której nie zabraknie wyrobów regionalnych, potraw grillowanych, jak i przedstawicieli najlepszych Food Trucków w Polsce!

Na festiwalowej scenie zaprezentują się znani artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Wśród nich: gitarzysta i akordeonista – Witek Muzyk Ulicy (28.09), energetyczna sekcja dęta czyli Bum Bum Orkestar (28.09), Milczennik – warszawski kwintet łączący folk z miejską melancholią (29.09), białoruski zespół folkowy Dzieciuki (29.09), a także bomba muzyczna czyli Cyrk Deriglasoff (29.09).

Organizatorzy zadbali również o szereg dodatkowych atrakcji zarówno dla wystawców, jak
i odwiedzających. Jednym z punktów programu będzie zwiedzanie lokalnego browaru Beer Bros
(28-29.09). Bloger Michał Sułkowski opowie zaś kilka słów na temat browarów biorących udział
w wydarzeniu (28.09). Sobotnie popołudnie rozpocznie się od pokazu warzenia piwa (Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych). Nie zabraknie także konkursów z nagrodami. Tradycją stał się wybór Najlepszego Browaru Chmiel Fest, który zostanie zorganizowany już po raz trzeci. Każdy uczestnik imprezy będzie miał możliwość skosztować, ocenić i zagłosować na wybrany trunek, a spośród głosujących zostaną rozlosowane nagrody. Podczas trwania dwudniowej imprezy, na odwiedzających czekać będzie również specjalnie przygotowana strefa wypoczynkowa.

Wstęp na teren Festiwalu będzie płatny: 5 zł (do godz. 20:00) oraz 10 zł (po godz. 20:00). Udział
w koncertach nie będzie oddzielnie biletowany. Link do  wydarzenia: www.facebook.com/events/1875248709231514/

Na przestrzeni trzech lat wydarzenie odwiedziło łącznie kilka tysięcy osób, które miały możliwość skosztować piwnych wyrobów kilkudziesięciu browarów rzemieślniczych i regionalnych, a także lokalnych podmiotów gastronomicznych. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in. uczestnicy znanych programów telewizyjnych - Rootzmans, Megitza Trio, Joryj Kłoc oraz zespoły NeoKlez, Dikanda, Laboratorium Pieśni, Witek Muzyk Ulicy i Czesław Mozil z Muzykami.

Organizatorem IV edycji Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest 2018 jest Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Żyrardowa, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, Skierniewickie Bractwo Piwne, portale o tematyce piwnej oraz lokalne media.

IV edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest
Najnowsze informacje:
wySNUTE nici - Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie
Poniedziałek, 17.12.2018
O tym jak istotne procesy zachodziły na oddziale przygotowawczym tkalni, na czym polegało snucie, przewijanie czy klejenie osnów, co to jest wał osnowowy czy nawój stożkowo-krzyżowy, można dowiedzieć się odwiedzając wystawę pn. "wySNUTE nici", która została otwarta w piątek 14 grudnia 2018 r. w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Przygotowana ekspozycja sprawia, że po wejściu na poprzemysłowe hale Muzeum czuć ducha dawnej fabryki.... czytaj dalej
Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie
Środa, 07.11.2018
W Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie trwają prace nad przygotowaniem wystawy "wySNUTE nici", prezentującej proces technologiczny oddziału przygotowawczego tkalni największej i najważniejszej w Europie fabryki lnu końca XIX wieku, jaką były Zakłady Lniarskie w Żyrardowie. Zostaną na niej zaprezentowane eksponaty służące w procesie pośrednim między przędzeniem a tkaniem, w tym przede wszystkim wielkogabarytowe maszyny przemysłowe takie jak snowadło taśmowe, przewijarka bębnowa czy klejarka osnów.... czytaj dalej
CBA - zatrzymanie prezydenta Żyrardowa
Piątek, 13.07.2018
Jak podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne na swoim Twitterowym profilu, dokonano zatrzymania prezydenta Żyrardowa oraz biznesmenów. Powodem są ustawienia przetargów sprzedaży nieruchomości w Rewalu, gdzie znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy należący do gminy Żyrardów. Śledztwo jest wielowątkowe. Dokonywane są przeszukania kilkunastu miejsc.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie