Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > ŻTC BIKE RACE 2017 przeszedł do historii
ŻTC Bike Race 2017

ŻTC BIKE RACE 2017 przeszedł do historii

W minioną niedzielę odbył się 11-ty i jednocześnie finałowy etap cyklu ŻTC BIKE RACE. W Żyrardowie kolarze udanie zakończyli zmagania w ramach wyścigu.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Ostatni etap startował spod miejskiego kompleksu sportowego AQUA Żyrardów. Po starcie z ul. Jodłowskiego trasa biegła ulicami Parkingową i Nietrzebki do Nowych Kozłowic, następnie przez Stare Kozłowice, Zagródź, Nowy Drzewicz, Cygankę, Oryszew, Feliksów, Henryszew i Międzyborów. Długość okrążenia wynosiła 25 km.

Zanim jednak na trasę wyruszyli kolarze do rywalizacji stanęli biegacze w ramach Żyrardów W BIEGU. Zmagania przebiegały na dystansie dziesięciu kilometrów, a najlepszy w całej stawce był Andrzej Wojtczak, który na mecie zameldował się z czasem 34:40. W tle trwał już Festiwal Kultury i Sportu w Żyrardowie, który miał umilać dzień wszystkim sportowcom. Nie zabrakło występów sportowych i artystycznych, między innymi odbył się koncert Orkiestry Policji Śląskiej.

Punktualnie o o godzinie 12:00 na trasę wyruszyli kolarze, najmłodsi zawodnicy w rywalizacji w ramach SUPER PRESTIGE mieli do przejechania 100 kilometrów. W M20 zwyciężył Patryk Gruszka z Bikershop Racing Team, zaś w M30 Paweł Czarnecki z KK Żoliber. W kategorii RED, a zatem zawodników starszych, ale jadących najdłuższy dystans, najlepszy był Zenon Witkowski. Po raz pierwszy w tej kategorii wystartowała przedstawicielka płci pięknej Monika Kuc z Krakowa. Warto również wspomnieć, że oprócz rywalizacji w ramach cyklu odbyły się zmagania Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Najlepszy okazał się Michał Nawrocki z Topoli Małej.

Ostatni etap był także okazją do podsumowań, rozdania nagród w klasyfikacji generalnej oraz podziękowań za mijający sezon. Ostatnim akcentem finału był koncert żyrardowskiego barda, kompozytora, autora tekstów – Bogdana Szymańczaka „Pewniaczek”. Szymańczak to mistrz piosenki romantycznej, zawsze ceniący humor. Wykonuje piosenki błyskotliwe w warstwie słownej i muzycznej, przeplatając je aktorskimi prezentacjami wesołych tekstów.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem ztc.pl
Najnowsze informacje:
13 Wieczór Żartu Żyrardów - Joanna Trzepiecińska
Wtorek, 21.11.2017
Zapraszamy na 13 Wieczór Żartu w Żyrardowie, pod Patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa. Tym razem Gwiazda Wieczoru - Joanna Trzepiecińska, w recitalu piosenek z Kabaretu Starszych Panów i Agnieszki Osieckiej, wystąpi z towarzyszeniem znakomitego pianisty Bogdana Hołowni. Artystka nie ukrywa, że emocjonalnie związana jest z Żyrardowem, mieszkała tu 6 lat.... czytaj dalej
Escape room w Muzeum Lniarstwa!
Poniedziałek, 20.11.2017
Już niedługo w Muzeum Lniarstwa zostanie otwarty pierwszy w Żyrardowie escape room, czyli interaktywny pokój zagadek. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie łamigłówek zręcznościowych i logicznych, często wymagających współpracy, które pozwolą uciec z pokoju na czas. W atmosferze tajemnicy gracze będą w ten sposób poznawać w angażujący sposób historię i dziedzictwo poprzemysłowe Żyrardowa, czyli XIX-wieczną osadę fabryczną.... czytaj dalej
Suntago Wodny Świat - budowa
Czwartek, 16.11.2017
Wręcza, 5 kilometrów od Żyrardowa. To tu, w samym sercu Polski, powstaje Suntago Wodny Świat. Z okazji półrocza na budowie największego zadaszonego parku wodnego w Europie, powstał film, pokazujący kulisy tego gigantycznego przedsięwzięcia.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie