Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > ŻTC BIKE RACE 2017 przeszedł do historii
ŻTC Bike Race 2017

ŻTC BIKE RACE 2017 przeszedł do historii

W minioną niedzielę odbył się 11-ty i jednocześnie finałowy etap cyklu ŻTC BIKE RACE. W Żyrardowie kolarze udanie zakończyli zmagania w ramach wyścigu.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Ostatni etap startował spod miejskiego kompleksu sportowego AQUA Żyrardów. Po starcie z ul. Jodłowskiego trasa biegła ulicami Parkingową i Nietrzebki do Nowych Kozłowic, następnie przez Stare Kozłowice, Zagródź, Nowy Drzewicz, Cygankę, Oryszew, Feliksów, Henryszew i Międzyborów. Długość okrążenia wynosiła 25 km.

Zanim jednak na trasę wyruszyli kolarze do rywalizacji stanęli biegacze w ramach Żyrardów W BIEGU. Zmagania przebiegały na dystansie dziesięciu kilometrów, a najlepszy w całej stawce był Andrzej Wojtczak, który na mecie zameldował się z czasem 34:40. W tle trwał już Festiwal Kultury i Sportu w Żyrardowie, który miał umilać dzień wszystkim sportowcom. Nie zabrakło występów sportowych i artystycznych, między innymi odbył się koncert Orkiestry Policji Śląskiej.

Punktualnie o o godzinie 12:00 na trasę wyruszyli kolarze, najmłodsi zawodnicy w rywalizacji w ramach SUPER PRESTIGE mieli do przejechania 100 kilometrów. W M20 zwyciężył Patryk Gruszka z Bikershop Racing Team, zaś w M30 Paweł Czarnecki z KK Żoliber. W kategorii RED, a zatem zawodników starszych, ale jadących najdłuższy dystans, najlepszy był Zenon Witkowski. Po raz pierwszy w tej kategorii wystartowała przedstawicielka płci pięknej Monika Kuc z Krakowa. Warto również wspomnieć, że oprócz rywalizacji w ramach cyklu odbyły się zmagania Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Najlepszy okazał się Michał Nawrocki z Topoli Małej.

Ostatni etap był także okazją do podsumowań, rozdania nagród w klasyfikacji generalnej oraz podziękowań za mijający sezon. Ostatnim akcentem finału był koncert żyrardowskiego barda, kompozytora, autora tekstów – Bogdana Szymańczaka „Pewniaczek”. Szymańczak to mistrz piosenki romantycznej, zawsze ceniący humor. Wykonuje piosenki błyskotliwe w warstwie słownej i muzycznej, przeplatając je aktorskimi prezentacjami wesołych tekstów.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem ztc.pl
Najnowsze informacje:
Policja
Czwartek, 21.09.2017
Ku końcowi zbliża się 2017 rok, jednak jest jeszcze szansa aby wstąpić do służby w Policji. Komendant Główny Policji określił dla Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu dwa terminy przyjęć do służby w ostatnim kwartale tego roku.... czytaj dalej
Policja
Środa, 20.09.2017
21 września we wszystkich krajach zrzeszonych w TISPOL (30 państw) przeprowadzone zostaną działania EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Jest to druga edycja działań, której głównym celem jest przede wszystkim zwrócenie kierowcom uwagi na najczęstsze błędy przez nich popełniane.... czytaj dalej
Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie
Środa, 20.09.2017
W Muzeum Lniarstwa powstaje ekspozycja dedykowana oddziałowi tkalni Zakładów Lniarskich w Żyrardowie - "Nić łącząca przeszłość z teraźniejszością". Muzeum podpisało już umowę o dofinansowanie zadania w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wspieranie działań muzealnych - i na realizację działań otrzymało 90500 zł. Jest to dotychczas najwyższe dofinansowanie w ramach zewnętrznych konkursów, które zdobyła instytucja na przestrzeni dwóch lat ubiegania się o zewnętrzne środki.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie