Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > ŻTC BIKE RACE 2017 przeszedł do historii
ŻTC Bike Race 2017

ŻTC BIKE RACE 2017 przeszedł do historii

W minioną niedzielę odbył się 11-ty i jednocześnie finałowy etap cyklu ŻTC BIKE RACE. W Żyrardowie kolarze udanie zakończyli zmagania w ramach wyścigu.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Ostatni etap startował spod miejskiego kompleksu sportowego AQUA Żyrardów. Po starcie z ul. Jodłowskiego trasa biegła ulicami Parkingową i Nietrzebki do Nowych Kozłowic, następnie przez Stare Kozłowice, Zagródź, Nowy Drzewicz, Cygankę, Oryszew, Feliksów, Henryszew i Międzyborów. Długość okrążenia wynosiła 25 km.

Zanim jednak na trasę wyruszyli kolarze do rywalizacji stanęli biegacze w ramach Żyrardów W BIEGU. Zmagania przebiegały na dystansie dziesięciu kilometrów, a najlepszy w całej stawce był Andrzej Wojtczak, który na mecie zameldował się z czasem 34:40. W tle trwał już Festiwal Kultury i Sportu w Żyrardowie, który miał umilać dzień wszystkim sportowcom. Nie zabrakło występów sportowych i artystycznych, między innymi odbył się koncert Orkiestry Policji Śląskiej.

Punktualnie o o godzinie 12:00 na trasę wyruszyli kolarze, najmłodsi zawodnicy w rywalizacji w ramach SUPER PRESTIGE mieli do przejechania 100 kilometrów. W M20 zwyciężył Patryk Gruszka z Bikershop Racing Team, zaś w M30 Paweł Czarnecki z KK Żoliber. W kategorii RED, a zatem zawodników starszych, ale jadących najdłuższy dystans, najlepszy był Zenon Witkowski. Po raz pierwszy w tej kategorii wystartowała przedstawicielka płci pięknej Monika Kuc z Krakowa. Warto również wspomnieć, że oprócz rywalizacji w ramach cyklu odbyły się zmagania Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Najlepszy okazał się Michał Nawrocki z Topoli Małej.

Ostatni etap był także okazją do podsumowań, rozdania nagród w klasyfikacji generalnej oraz podziękowań za mijający sezon. Ostatnim akcentem finału był koncert żyrardowskiego barda, kompozytora, autora tekstów – Bogdana Szymańczaka „Pewniaczek”. Szymańczak to mistrz piosenki romantycznej, zawsze ceniący humor. Wykonuje piosenki błyskotliwe w warstwie słownej i muzycznej, przeplatając je aktorskimi prezentacjami wesołych tekstów.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem ztc.pl
Najnowsze informacje:
Śmieci w żyrardowskim lesie
Wtorek, 19.06.2018
"...nie ma zasadniczej różnicy między papierem rzuconym na podłogę w operze, na dywan we własnym M-4 czy na ściółkę w lesie. Dobrze wychowany, wrażliwy człowiek nie zrobi tego – nawet jeśli nie ma pojęcia o funkcjonowaniu ekosystemu..."... czytaj dalej
Park of Poland. Suntago Wodny Świat
Czwartek, 10.05.2018
5 maja 2017 roku – to właśnie tego dnia we Wręczy pod Żyrardowem ruszyła budowa I etapu Park of Poland. Po 12 miesiącach możemy już mówić o wielu zamkniętych etapach prac. Widać to zresztą gołym okiem, ponieważ coraz wyraźniej zarysowuje się kształt parku wodnego Suntago Wodny Świat, który pierwszych gości powita już w 2019 roku.... czytaj dalej
III Festiwal Tańca w Żyrardowie
Niedziela, 06.05.2018
W zeszłą sobotę, 28 kwietnia, w hali sportowej przy ul. Bohaterów Warszawy 4, w Żyrardowie, odbył się III Festiwal Tańca zorganizowany przez Studio Tańca Carmen, a jednocześnie V Turniej Tańca Towarzyskiego dla Dzieci. W konkursie brały udział dzieci i młodzież w kilku kategoriach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie