Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > ŻTC BIKE RACE 2017 przeszedł do historii
ŻTC Bike Race 2017

ŻTC BIKE RACE 2017 przeszedł do historii

W minioną niedzielę odbył się 11-ty i jednocześnie finałowy etap cyklu ŻTC BIKE RACE. W Żyrardowie kolarze udanie zakończyli zmagania w ramach wyścigu.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Ostatni etap startował spod miejskiego kompleksu sportowego AQUA Żyrardów. Po starcie z ul. Jodłowskiego trasa biegła ulicami Parkingową i Nietrzebki do Nowych Kozłowic, następnie przez Stare Kozłowice, Zagródź, Nowy Drzewicz, Cygankę, Oryszew, Feliksów, Henryszew i Międzyborów. Długość okrążenia wynosiła 25 km.

Zanim jednak na trasę wyruszyli kolarze do rywalizacji stanęli biegacze w ramach Żyrardów W BIEGU. Zmagania przebiegały na dystansie dziesięciu kilometrów, a najlepszy w całej stawce był Andrzej Wojtczak, który na mecie zameldował się z czasem 34:40. W tle trwał już Festiwal Kultury i Sportu w Żyrardowie, który miał umilać dzień wszystkim sportowcom. Nie zabrakło występów sportowych i artystycznych, między innymi odbył się koncert Orkiestry Policji Śląskiej.

Punktualnie o o godzinie 12:00 na trasę wyruszyli kolarze, najmłodsi zawodnicy w rywalizacji w ramach SUPER PRESTIGE mieli do przejechania 100 kilometrów. W M20 zwyciężył Patryk Gruszka z Bikershop Racing Team, zaś w M30 Paweł Czarnecki z KK Żoliber. W kategorii RED, a zatem zawodników starszych, ale jadących najdłuższy dystans, najlepszy był Zenon Witkowski. Po raz pierwszy w tej kategorii wystartowała przedstawicielka płci pięknej Monika Kuc z Krakowa. Warto również wspomnieć, że oprócz rywalizacji w ramach cyklu odbyły się zmagania Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Najlepszy okazał się Michał Nawrocki z Topoli Małej.

Ostatni etap był także okazją do podsumowań, rozdania nagród w klasyfikacji generalnej oraz podziękowań za mijający sezon. Ostatnim akcentem finału był koncert żyrardowskiego barda, kompozytora, autora tekstów – Bogdana Szymańczaka „Pewniaczek”. Szymańczak to mistrz piosenki romantycznej, zawsze ceniący humor. Wykonuje piosenki błyskotliwe w warstwie słownej i muzycznej, przeplatając je aktorskimi prezentacjami wesołych tekstów.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem ztc.pl
Najnowsze informacje:
Kabaret Smile
Czwartek, 22.02.2018
Serdecznie zapraszamy na występ kabaretu SMILE, który odbędzie się 22 marca 2018 roku o godzinie 20:30 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Żyrardowie (Plac Jana Pawła II nr 3, 96-300 Żyrardów).... czytaj dalej
Zatrzymany mężczyzna
Wtorek, 20.02.2018
W niedzielę, 11 lutego, policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który włamał się do domku letniskowego na terenie Żyrardowa. 35-letni żyrardowianin usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.... czytaj dalej
Warsztat samochodowy
Poniedziałek, 19.02.2018
Skradzione samochody, laweta, przyczepa, elektronarzędzia to część rzeczy odzyskanych przez żyrardowskich policjantów. W jednej z miejscowości na terenie gminy Mszczonów, kryminalni z Żyrardowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który usłyszał kilkadziesiąt zarzutów z art. 278 i 279 kk. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności, a najbliższe 3 miesiące, decyzją sądu, spędzi w areszcie.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie