Aktualności

najciekawsze informacje z Żyrardowa i okolic, wydarzenia sportowe, kulturalne

Aktualności > Wielki finał ŻTC BIKE RACE w Żyrardowie
Kolarze

Wielki finał ŻTC BIKE RACE w Żyrardowie

Już jutro, 3 września, odbędzie się finał ogólnopolskiego cyklu kolarskiego ŻTC BIKE RACE. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla uczestników, jak również wszystkich mieszkańców Żyrardowa. Wydarzenie zostało zaplanowane na terenie AQUA Żyrardów w godzinach 10:00-18:00.
Link do artykułu (kliknij, aby zaznaczyć)
Najpierw "ŻYRARDÓW W BIEGU"
Impreza "ŻYRARDÓW W BIEGU" rozpocznie się o godzinie 10:00 startem z ul. Parkingowej. Trasa wyścigu przebiegać będzie przez takie miejscowości jak Nowe Kozłowice, Feliksów, Henryszew i Międzyborów. Następnie zawodnicy powrócą do Żyrardowa. Koniec 10-kilometrowej trasy zaplanowano przy ul. Jodłowskiego na wysokości Aqua Żyrardów. Podczas biegu obowiązuje limit czasowy. Każdy zawodnik powinien stawić się na mecie w czasie nieprzekraczającym 100 minut. Rejestracji można dokonać na stronie organizatora wyścigu (www.ztc.pl – zakładka BIEGI ULICZNE), którym jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Następnie na trasę wyruszą kolarze
To będzie 11-ty etap tegorocznych cykli FIT RACE i SUPER PRESTIGE, który jednocześnie jest Memoriałem Krzysztofa Jakubiaka. Najwytrwalsi kolarze będą mieli do pokonania trasę o długości 100 kilometrów. Rywalizacja przebiegać będzie na rundzie o długości 25 kilometrów. Po starcie z ul. Jodłowskiego trasa biegnie ulicami Parkingową i Nietrzebki do Nowych Kozłowic, następnie w lewo do Starych Kozłowic, a później w prawo przez Stare Kozłowice i Zagródź. W Zagródzi w prawo (koło ANSER-u) i w prawo w kierunku Nowego Drzewicza. Po zjeździe z wiaduktu (nad A2) w lewo do m. Cyganka. W m. Cyganka w prawo do m. Oryszew. W m. Oryszew w prawo i jeszcze raz w prawo (przy ośrodku MONAR). Następnie przez miejscowości: Stary Drzewicz, Nowy Drzewicz, Feliksów, Henryszew do m. Międzyborów. W Międzyborowie w prawo do Żyrardowa. W Żyrardowie ulicami: Witosa, Ogińskiego do Jodłowskiego. Start kolarskiej rywalizacji przewidziano na godzinę 12:00.

W ramach wyścigów kolarskich zostaną rozegrane po raz pierwszy Mistrzostwa Polski służb mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Coś dla ciała i coś dla ducha
Podczas tegorocznego finału zaplanowano również wiele atrakcji dla kibiców. Wszystko to w ramach Festiwalu Kultury i Sportu w Żyrardowie, w ramach którego nie zabraknie pokazów i konkursów w takich dyscyplinach jak: koszykówka, sztuki walki, fitness, czy tenis ziemny. Na terenie AQUA Żyrardów stanie również miasteczko drogowe przygotowane przez policję. Zaś wszyscy miłośnicy dobrej muzyki będą mogli wysłuchać koncertu żyrardowskiego barda, kompozytora, autora tekstów – Bogdana Szymańczaka "Pewniaczek". Szymańczak to mistrz piosenki romantycznej, zawsze ceniący humor, wykonuje piosenki błyskotliwe w warstwie słownej i muzycznej, przeplatając je aktorskimi prezentacjami wesołych tekstów.
Finałowi patronuje Prezydent Miasta Żyrardowa.
Najnowsze informacje:
Policja
Czwartek, 21.09.2017
Ku końcowi zbliża się 2017 rok, jednak jest jeszcze szansa aby wstąpić do służby w Policji. Komendant Główny Policji określił dla Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu dwa terminy przyjęć do służby w ostatnim kwartale tego roku.... czytaj dalej
Policja
Środa, 20.09.2017
21 września we wszystkich krajach zrzeszonych w TISPOL (30 państw) przeprowadzone zostaną działania EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Jest to druga edycja działań, której głównym celem jest przede wszystkim zwrócenie kierowcom uwagi na najczęstsze błędy przez nich popełniane.... czytaj dalej
Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie
Środa, 20.09.2017
W Muzeum Lniarstwa powstaje ekspozycja dedykowana oddziałowi tkalni Zakładów Lniarskich w Żyrardowie - "Nić łącząca przeszłość z teraźniejszością". Muzeum podpisało już umowę o dofinansowanie zadania w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wspieranie działań muzealnych - i na realizację działań otrzymało 90500 zł. Jest to dotychczas najwyższe dofinansowanie w ramach zewnętrznych konkursów, które zdobyła instytucja na przestrzeni dwóch lat ubiegania się o zewnętrzne środki.... czytaj dalej
FacebookGoogle+TwitterInstagram
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie
Mistrzowie parkowania w Żyrardowie